Проведення міськрайонних випробувань собак мисливських порід по польовій дичині (підсадному фазану) в Бердичівському районі

11 листопада 2018 року в Бердичівському районі було проведене міськрайонне випробування собак мисливських порід по польовій дичині (підсадному фазану) за участю експертної комісії у складі:
Голови комісії Домашовець О.І. – експерт І категорії (м.Вінниця);
Відповідальні за проведення – Рибак В.А. та Купецький А.В.

Дипломи отримали наступні учасники випробувань:
Демидюк Андрій (дратхаар Боні);
Кислицький Олег(епаньол бретон Філіція);
Рудик Дмитро (дратхаар Діна);
Бричковський Віктор (епаньол бретон);
Ропало Віктор (курцхаар Кора)

 

 

Під Бердичевом стався конфлікт між єгерями та браконьєрами, є постраждалі

Напередодні, під Хажином стався конфлікт міжєгерями та бракон’єрами. Подробиці інциденту розповів голова районного товариства мисливців і рибалок Віктор Анатолійович Рибак.

В суботу, близько пів одинадцятої вечора, до мене надійшла інформація від єгеря, що в полі за Хажином їздить якийсь автомобіль, і люди чули там звуки пострілів. Беру з собою ще одного єгеря і швидко їду туди. На місці побачив білий автомобіль Сitroen та п’ятеро мисливців біля нього. Разом з ними заблокували автомобілю шлях і почали розбиратись.
В авто виявились колишні мисливці, а саме власник авто Мороз Володимир Михайлович 1969 року народження та Новаков Олександр Георгійович 1988 р.н ,які вже з 2015року не сплачують внески, не оформляють відстрільних карток і фактично не є членами УТМР , тобто являються бракон’єрами. Одного вивели і поставили позаду автівки, але потім водій заблокував двері і вікна салону, в середині якого помітили тушу дикої кози та мисливську зброю.
Несподівано водій різко поїхав назад, травмуючи свого подільника, а потім, зачепив ще й єгеря, і втік з місця пригоди. Я викликав швидку допомогу та наряд поліції. Лікарі оглянули потерпілих та забрали їх до травмпункту. Як стало відомо згодом, псевдомисливець звідти втік, а єгерю надали допомогу, і він покинув лікарню лише в понеділок.
Поліція прибула через хвилин сорок після виклику, склали протокол про подію та пообіцяли з усім розібратись. Але Віктор Анатолійович досить скептично прокоментував цю обіцянку. Адже, було вже багато випадків, коли затримували браконьєрів, фіксували порушення, протоколювали їх, робили якісь слідчі дії, а в підсумку люди не несли ніякої відповідальності. Хто в цьому винуватий більше поліція, прокуратура чи суди – незрозуміло.

20 травня відбулася виводка мисливських собак усіх порід.

      Це Аріель. За свої 11 місяців життя вона вже була на полюванні. Її хазяїн пан Микола не вагався, коли вирішив придбати цуценя мисливської німецької гончої породи курцхаар. З перших місяців він став привчати собаку до запаху перепелів, яких тримав у господарстві. І недарма: невдовзі навіть у темний час доби вона приносила впольованого перепела з відстані 150 метрів. Аріель дуже люблять онуки чоловіка, а він з нею проводить увесь вільний час.

Вона в мене тільки на сухих кормах. Узимку маленька іноді спала разом зі мною на дивані. Зараз вона у вольєрі на вулиці, – розповідає Микола Стасюк із села Осикового.

Разом з іншими власниками молодих мисливських собак з Бердичівського району чоловік чекає на перше їхнє виведення для з’ясування екстер’єрної оцінки собаки – її досконалості.

Це в нас не виставка, а виведення, яке передбачає перевірку експертами того, наскільки собаки відповідають своїй породі. Перевіряють фізичні дані, зуби і так далі. Після цього собака отримує оцінку, – розповідає голова Бердичівського осередку федерації мисливських собак Юхим Вінопал.

Молодим собакам зазвичай високу оцінку не ставлять, бо вони ростуть і можуть змінюватися. Загалом у місті та районі зареєстровано біля 150 власників мисливських собак, а всіх собак є близько 200. На виведення привели майже 30. До реєстрації їх оглядає ветлікар. Поки власники спілкуються, собаки не сумують, як-от чотиримісячна курцхаар Лада, яку міцно тримає на повідку хазяїн.

Вона ще маленька, уперше приїхала на таку виставку. На полювання вона, може, поїде у 78 місяців, – говорить бердичівлянин Олексій Кузь.

А от дворічна Руна вже має досвід у полюванні. Вона майже непорушно сидить біля хазяїна і здивовано дивиться на всіх. Однак не так давно вона допомагала в боротьбі із проблемою знахабнілих лисиць у районі, які крадуть птицю та шкодять у селі. Селяни й цьогоріч звертаються по допомогу до мисливців. Приміром, у Скраглівці, де й живе хазяїн Руни, за допомогою таких собак, як вона, вполювали понад 80 лисиць.

У нас нині дуже популярні гончі естонські. Вони невеликі, але дуже продуктивні на полюванні. Вони виганяють усе, що є в лугах, у лісі, – додає Юхим Вінопал.

Це собака тільки для полювання. Мисливець без собаки як без гвинтівки. Що вона їсть, як доглядати за нею? Треба як за жінкою дивитися – і буде все добре, – говорить хазяїн Руни пан Василь ізсела Скраглівки.

А цьому хлопчику-курцхаару 10 місяців. Рей на фоні інших виглядає серйозним і дорослим, проте дуже лагідний і грайливий.

Каші різні їдять, вони всеїдні. М’яса сирого не даю, бо його мисливським собакам не дають. Їх не можна часто купати, бо в них зі шкіри змивається захисний шар. Десь раз на тиждень я мию його під душем, а то у ставку, – говорить власникпса, пан Петро із Бердичева.

Усіх собак оцінюватимуть експерти з Вінниччини. Найкращі отримають сертифікати, які засвідчують відповідність собаки її породі. Серед різноманіття порід мисливських собак з лягавих можна обрати собі друга, який житиме у вас у квартирі. Проте, застерігають фахівці, собакам потрібно приділяти багато часу.

“Собаці треба приділяти дуже багато часу. Якщо ти не робитимеш цього, собака тебе не сприйматиме. Є люди, які тримають їх у вольєрі й дають їсти, а коли починається полювання, беруть собак як зброю. А їм потрібна увага, треба з ними гуляти, спілкуватися, і вони тоді розуміють, що ви одне ціле, – говорить Юхим Вінопал.

До полювання ж собаку варто готувати змалечку. Так, її треба привчати до певного виду дичини, бо кожна має свій запах.

Мисливці – це фанати своєї справи, вони витрачають багато коштів, часу для того, щоб виростити хорошу собаку, – каже голова Товариства мисливців та рибалок міста Бердичева Віктор Рибак.

Під час виведення дипломи отримали не всі, адже деяким власникам чотирилапих ще потрібно попрацювати із собаками. Фахівці підказують, чого псу не вистачає і як це виправити. Такі поради для хазяїна безцінні, бо від його собаки залежить результат полювання і майбутнє чистокровне здорове потомство мисливських собак.

Сьогодні Товариство мисливців і рибалок у Бердичеві та районі існує окремо від Житомирської федерації мисливського собаківництва. Тож тепер для собак тут самостійно проводять різні виставки, виведення і змагання.

 

 

11 березня 2017 року відбулася XX звітно-виборча конференція Бердичівської міськрайонної організації УТМР

У Бердичівській міськрайонній організації УТМР перебуває на обліку 797 мисливців. Обрано делегатами на конференції 74, з них бере участь у конференції 72 делегата. Не змогли взяти участь у роботі конференції з поважних причин 2 делегата.

Головою ради обрано : Рибака Вітора Анатолійовича.

Склад Бердичівської МРО УТМР

Алєксєєнко Василь Миколайович

Приймук Юрій Йосипович

Малахівський Анатолій Юрійович

Фещук Віктор Володимирович

Конончук Дмитро Миколайович

Воронюк Іван Леонідович

Абрамчук Сергій Петрович

Олійник Анатолій Володимирович

Лісовий Руслан Леонідович

Волошин Андрій Віталійович

Шевчук Василь Анатолійович

Чорнокнижний Леонід Леонідович

Людвіг Олександр Васильович

Богайчук Андрій Антонович

Гаврушкевич Юрій Миколайович

Фьодоров Анатолій Іванович

Камінський Юрій Анатолійович

Васільєв Іван Валентинович

Стрельцов Анатолій Володимирович

Макаров Олександр Олексійович

Коновальчук Олег Анатолійович

Сінько Володимир Володимирович

Рибак Віктор Анатолійович

Галіновський Вільгельм Вікторович

Гайдаманчук Павло Володимирович

 

Голова ревізійної комісії 

Ружицький Сергій Броніславович

Члени комісії

Гнесь Микола Анатолійович

Лимарчук Михайло Миколайович

 Заступник голови

 Гайдаманчук Павло Володимирович

Члени президії

Стрельцов Анатолій Володимирович

Фьодоров Анатолій Іванович

Малаховський Анатолій Юрійович

Шевчук Василь Анатолійович

Камінський Юрій Анатолійович

Галіновський Вільгельм Вікторович

Олійник Анатолій Володимирович

Воронюк Іван Леонідович

Приймук Юрій Йосипович

 

ІНФОРМАЦІЯ

Мисливець Мойсейченко О.М. написав статтю в Всеукраїнську газету «Охота и рыбалка» № 5 травень 2015 року де обізвав мисливців:

«болотом, сполошною гнилью, руководство УООР всех уровней начиная с глав городских и районных советов и заканчивая Верховным советом превратилось в хапуг дармоедов. Всех руководителей надо гнать поганой метлой. Почетные охотники абсолютно ничего не сделали на благо УООР. Кучка дармоедов нами руководит. Гоните дармоедов в шею не тешьтесь их обещаниями».

Написана Мойсейченком О.М. стаття, яку читають на території всієї України безумовно сприяла приниженню ділової репутації Бердичівської мро УТМР та Житомирської облорганізації та виборних органів зазначених організацій.

Рішенням Президії від 12.05.2015 року Мойсейченка О.М. виключили із членів Товариства за дії, які завдають морального збитку. Дописувач подав на Бердичівську Президію у районний суд. Відбулося два судові засідання. 30.03.2016 року суд постановив: Мойсейченку О.М. у задоволенні позовних вимог відмовити.

Позивач звернувся в Житомирський апеляційно-адміністративний суд. 17.05.2016 року Житомирський суд у задоволенні позовних вимог Мойсейченку О.М. відмовив.